Dantų balinimas

Dantų balinimo procedūra atliekama, siekiant pagerinti dantų estetiką. Ji gali būti taikoma balinant dantų grupę arba visus dantis. Dantų balinimas atliekamas dviem režimais: „ofisine” arba namų sistema. Prieš balinimo procedūrą reikalinga gydytojo apžiūra: balinimo būdas parenkamas atsižvelgus į paciento būklę bei pageidavimus. Pavieniai dantys, kuriems buvo atliktas kanalų gydymas, balinami iš vidaus. Prieš balinimo procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Dantų balinimo procedūra atliekama tik įvertinus galimos žalos ir naudos santykį, o balinant laikomasi saugumo priemonių.

Balinimui naudojami didelės koncentracijos balikliai, todėl specialiais laikikliais atitraukiamos paciento lūpos ir liežuvis, o dantenos užliejamos apsaugine medžiaga (kad baliklis kontaktuotų tik su dantimis). Po procedūros nežymiai padidėjęs dantų jautrumas praeina vos per keletą dienų. Po dantų balinimo rekomenduojame vengti spalvotų ir gazuotų gėrimų, maisto turinčių dažiklių, bei rūkymo. Norint kuo ilgiau išlaikyti gautą baltų dantų efektą, rekomenduojame atlikti palaikomąjį balinimą kas 6 mėn, užsidėti balinančią kapą.

nuimamas paciento dantų atspaudus ir dantų techniko laboratorijoje pagaminamos individualios  kapos, į kurias pacientas įdeda balinimo gelį ir užsideda ant dantų tam tikram laikui (pagal baliklio gamintojo rekomendacijas). Tokiu būdu galima balinti dantis kasdien tol, kol pasiekiamas tenkinantis rezultatas (bet ne ilgiau nei 2 savaites). Jei dantys labai jautrūs, galima dantų balinimą atlikti rečiau (pvz., kas antrą dieną) arba trumpiau nei nurodyta.

Iš pradžių įvertinama šaknų kanalų gydymo kokybė ir, jei yra indikacijų, atliekamas pergydymas. Tada išvalomos danties vainiko plombos ir baliklis įdedamas į danties vidų. Priklausomai nuo naudojamų medžiagų, vidinis danties balinimas pradedamas ir baigiamas kabinete arba baliklis keičiamas kas savaitę.


Vidinis balinimas atliekamas tik priekiniams dantims


Negyvi, patamsėję kapliai ir krūminiai dantys protezuojami – pirmiausia dėl to, kad reikia atstatyti susilpnėjusius, suirusius dantų vainikus. Tuo pačiu išsprendžiama ir spalvos problema.

Šalutinis balinimo poveikis

  • Padidėjęs dantų jautrumas. Įrodyta, kad dėl balinimo atsiradę pokyčiai danties pulpoje yra grįžtami, todėl ir padidėjęs dantų jautrumas yra tik laikinas nepatogumas ;
  • Sudirgusios dantenos. Taip gali atsitikti naudojant didelės koncentracijos baliklį, naudojant per didelį kiekį baliklio ar per ilgai ;
  • Labai retai po vidinio danties balinimo gali prasidėti išorinė danties kaklelio rezorbcija .
Scroll to Top