Periodontologinis gydymas

Periodontitas arba parodontozė – tai liga, kurios metu, dėl apnašų kaupimosi aplink dantis, yra pažeidžiami juos supantys audiniai. Periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, todėl ši liga yra labai paplitusi. Tyrimai rodo, kad beveik kas antras vyresnis žmogus yra susidūręs su šia liga.

 

 

Pagrindinis, lengvai pastebimas ir pats svarbiausias periodontito ligos požymis – dantenų kraujavimas, kurį pastebėjus rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją periodontologą. Gydytojas periodontologas diagnozuos ligą bei sudarys gydymo planą, siekiant ligą sustabdyti.

 

Gydymo planas sudaromas atsižvelgus į ligą sukėlusias priežastis, surinktą informaciją apie ligos istoriją arba atliktus klinikinius bei radiologinius tyrimus. Periodontologija ir jos ligų gydymas gali būti skirstomas į tris etapus:

 

 

Pirmas etapas – konservatyvus gydymas, kaip profesionali burnos higiena, dantų ir kišenių valymas bei paciento apmokymas tinkamos burnos higienos bei dantų valymo. Taip pat gydomi ėduonies pažeisti dantys, šalinami sugedę dantys, keičiamos arba koreguojamos nekokybiškos restauracijos ir vainikėliai, gaminami laikini protezai, atliekama paslankių dantų imobilizacija.

 

Antras etapas – chirurginis gydymas, atliekamas po konservatyvaus gydymo praėjus iki 6–8 savaičių ir, be abejo, įvertinus, ar jis yra reikalingas. Chirurginis gydymas taikomas tuomet, kai po konservatyvaus gydymo išlieka gilios ir kraujuojančios periodonto kišenės. Norint pasiekti gerų chirurginio gydymo rezultatų, yra būtina gera burnos higiena.

 

Trečias etapas – palaikomasis gydymas, kurio tikslas – palaikyti esamą periodonto būklę bei išvengti ligos atkričių. Palaikomojo gydymo procedūrų metu įvertinama bendra būklė bei apnašų kontrolės efektyvumas, atliekami pakartotiniai tyrimai, šalinamos apnašos ir akmenys, jei reikia, atliekama periochirurgija.

Scroll to Top